DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

wiadomości DMAK

DODATKOWE MIEJSCA NA REKOLEKCJACH!!!

Uwaga! Ważna informacja!

Z wielką radością informujemy, że udało się znaleźć dodatkowe miejsca na rekolekcjach wakacyjnych! Jak pisaliśmy wcześniej, w tym roku zainteresowanie tą formą wypoczynku ministranckiego jest kilka razy większe niż w latach poprzednich. To spowodowało, że miejsca na rekolekcjach wyczerpały się błyskawicznie. Dlatego tym bardziej z wielką radością informujemy, że udało się stworzyć nowe – dodatkowe miejsca.

Przekażcie proszę to informację innym ministrantom, ponieważ mogli już od dawna nie zaglądać na pustą stronę z zapisami. Przypuszczamy, że jeszcze dodatkowe miejsca będą się pojawiały! Zapisy oczywiście tutaj: Rekolekcje wakacyjne

Życzymy Wam wiele radości paschalnej i radości z służby przy ołtarzu!

Mamy zwycięzców w kategorii 'Lektor starszy'

Ostatni etap Archidiecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w piłce nożnej halowej w kategorii „lektor starszy” odbył się dnia 2 kwietnia 2022 r. na Hali MOSiRu w Tychach.

 

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które wcześniej zwyciężyły w rozgrywkach dekanalnych. Po zaciętych i pełnych emocji meczach finalistami zostali: III miejsce: parafia NSPJ z Wyr, II miejsce: parafia św. Anny z Świerklan, I miejsce: parafia Matki Boskiej Szkaplerznej z Imielina. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dominik Krakowczyk z parafii św. Anny w Świerklanach, natomiast najlepszym strzelcem Dominik Kaletka z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej z Imielina. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy Organizatorom turnieju na czele z ks. Mateuszem. Dziękujemy za życzliwość dyrekcji i pracownikom MOSiRu w Tychach. Zwycięscy pojadą reprezentować ministrantów naszej archidiecezji podczas XVII Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej halowej o Puchar „KnC”, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach 27 – 28 czerwca. Mistrzostwa będą odbywały się jednocześnie w 14 lokalizacjach na terenie miasta Kołobrzeg oraz gmin: Kołobrzeg (w miejscowościach Budzistowo, Grzybowo i Dźwirzyno) i Ustronie Morskie (w miejscowości Ustronie Morskie).

 

Wielkie tegoroczne ministranckie emocje sportowe na terenie naszej archidiecezji są już za nami. Zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych życzymy sukcesów w rozgrywkach ogólnopolskich. A tych, którzy w ubiegłorocznych jesiennych rozgrywkach nie zwyciężyli w dekanatach lub teraz byli bardzo blisko awansu, zachęcamy, aby po Wielkanocy rozpoczęli intensywne treningi. Kolejna edycja turnieju w naszych dekanatach tuż po wakacjach.

 

Intencje na kwiecień

W kwietniu módlmy się wspólnie w następujących intencjach:

– za katechumenów, którzy w czasie Wigilii Paschalnej zostaną włączeni do Chrystusowego Kościoła,

– za kapłanów, szczególnie naszych duszpasterzy,

– za naszą Ojczyznę (14. kwietnia – święto Chrztu Polski).

Mamy zwycięzców w kategorii 'Lektor młodszy'

W trzecią sobotę marca na tyskich boiskach, zostały rozegrane dwa turnieje w piłkę nożną ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Już z samego rana zmagania rozpoczęli zawodnicy czternastu parafii kategorii wiekowej “lektor młodszy”.

Zacięte pojedynki w dwóch grupach wyłoniły cztery najlepsze zespoły, które walczyły o podium mistrzostw. W meczu o trzecie miejsce ministranci św. Anioła Stróża z Gorzyc, musieli uznać wyższość rywali z Tychów, parafii św. Maksymiliana, którzy wygrali 1-0. Finałowe starcie dostarczyło nam dwa trafienia, oba ministrantów z parafii NSPJ w Niedobczycach, którzy pokonali parafię św. Anny ze Świerklan i zostali mistrzami Archidiecezji Katowickiej. Najlepszym strzelcem okazał się Kamil Marszolik (NSPJ Niedobczyce), najlepszym piłkarzem został wybrany Bartek Wikar (św. Anna, Świerklany), a najlepszym bramkarzem Mateusz Skiba (św. Anioła Stróża, Gorzyce). Wszystkim gratulujemy.

 

Zaraz po zakończeniu rozgrywek w kategorii “lektor młodszy”, nadszedł czas na młodszą kategorię “ministrant”. O zwycięstwo w turnieju walczyło jedenaście parafii, w dwóch grupach. Tak samo jak wcześniej wyłoniły one cztery najlepsze zespoły z naszej diecezji. Parafia z Gorzyc, która rano przegrała swój mecz o trzecie miejsce w kategorii starszej, tym razem cieszyła się ze zwycięstwa, aż 5-2 w meczu o najniższy stopień podium, pokonując parafię św. Klemensa (Miedźna). Natomiast w wielkim finale parafia NSPJ z Niedobczyc została pokonana przez goniącą w tym meczu wynik, parafię MB Częstochowskiej z Podlesia, która zdołała w końcówce meczu doprowadzić do remisu 1-1, a chwilę później przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrać 2-1. Najwięcej bramek zdobył Samuel Zielonka, najmniej wpuścił Mateusz Kozaryna, a organizatorzy turnieju wybrali Karola Nowaka najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Całe mistrzostwa przebiegały w duchu sportowej walki, mecze przyniosły dużo emocji tych radosnych, ale jak to w futbolu bywa, również i tych smutnych. Dziękujemy organizatorom za bezpieczne i sprawne przeprowadzenie turnieju, panom sędziom za sprawiedliwe “gwizdanie”, obsłudze medycznej i wszystkim ministrantom, opiekunom, oraz księżom za udział. Gratulujemy jeszcze raz wszystkim zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

 

Zwycięzcom gratulujemy a za relację dziękujemy animatorowi Szymonowi!

 

 

Rozgrywki...

W najbliższą sobotę (19 marzec) odbędą się Mistrzostwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej w piłce halowej w dwóch kategoriach: „Ministrant” i „Lektor młodszy”. Wyłonimy najlepsze drużyny i najlepszych: piłkarza, strzelca i bramkarza turnieju. Emocji będzie wiele. 

Jednocześnie informuje, że – z przyczyn niezależnych od DMAK – ministranci z najstarszej kategorii rozegrają turniej piłkarski w sobotę 2 kwietnia.

 

Ks. Piotr Kędzior

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.