DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

wiadomości DMAK

Szczegóły Powakacyjnej Pielgrzymki Ministrantów do Katedry

Już 31 sierpnia br. odbędzie się powakacyjna pielgrzymka ministrantów. W to środowe przedpołudnie zapraszamy Wszystkich Ministrantów wraz z Księżmi opiekunami, kościelnymi, nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej i rodzicami do katedry Chrystusa Króla w Katowicach.
 
Program:
Od 8.30 możliwość zgłaszania grup ministrantów, zaopatrzenia się w Informatory Ministranckie, zwiedzania Panteonu Górnośląskiego i wzięcia udziału w zabawach i konkursach organizowanych przy współpracy Małego Gościa Niedzielnego, Księgarni św. Jacka i Wydziału Duszpasterstwa.
 
Godz. 10.00
Przywitanie uczestników pielgrzymki w katedrze Chrystusa Króla.
- Modlitwa na rozpoczęcie, połączona z litanią do św. Tarsycjusza
- konferencja wygłoszona przez ks. Doriana Figołuszkę: Służba często bez odbierania zaszczytów
- adoracja Najświętszego Sakramentu
- okazja do spowiedzi świętej
- bieżące ogłoszenia
 
Godz. 12.00
Msza święta sprawowana przez abpa Wiktora Skworca przy asyście organizowanej przez Diakonię Liturgiczną Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej.
15 minut przed Mszą świętą zapraszamy przedstawicieli parafii ze sztandarami do ustawienia się w procesji, a wszystkich ministrantów w katedrze o ubranie strojów liturgicznych.
Księży opiekunów zapraszamy do koncelebry (proszeni są o przywiezienie alb). Księży, którzy zmieniają parafie prosimy, aby udali się na pielgrzymkę z ministrantami z dotychczasowych parafii.
 
Po Mszy świętej
Przed katedrą poczęstunek dla wszystkich ministrantów. Zapraszamy na pop-corn, watę cukrową.
Zachęcamy ministrantów do konkursów organizowanych przy współpracy Małego Gościa Niedzielnego, Księgarni św. Jacka i Wydziału Duszpasterstwa.
 
Konkursy z Małym Gościem Niedzielnym
Wystarczy w dniu pielgrzymki zaopatrzyć się w najnowszy - wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego, by wziąć udział w losowaniu wyjątkowej nagrody niespodzianki ufundowanej przez redakcję (w poprzednich latach były tablety, zobaczymy co będzie tym razem…)
 
Konkurs z Księgarnią św. Jacka
Wystarczy w księgarni św. Jacka zrobić zakup w dniu pielgrzymki za min. 5 zł., aby wziąć udział w losowaniu nowoczesnego smartwatcha.
Około godz. 15.00 tradycyjne losowanie wśród wszystkich uczestników pielgrzymki (trzeba być osobiście na losowaniu). Wśród nagród m.in.: stroje sportowe, markowe piłki, słodycze, bilety do kina.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Bądź ambasadorem pielgrzymki i zapraszaj swoich kolegów na wyjazd do katedry. Zorganizuj swoją grupę i zrób niesamowite zdjęcie w Fotobudce.
Do zobaczenia w środę 31 sierpnia!
Ks. Cezariusz Wala

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów 31 sierpnia!

 

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry

Służbę liturgiczną naszej archidiecezji zapraszamy na powakacyjną pielgrzymkę ministrantów, która planowana jest na środę 31 sierpnia br.

Tradycyjnie odbędzie się ona w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Rozpoczynamy o godz. 10.00. Rezerwujcie czas i przybywajcie licznie!

Szczegóły już wkrótce!

 

 

Rekolekcje wakacyjne START!

Wakacyjne rekolekcje – turnus pierwszy

 

Rekolekcje trwają na całego! Jak co roku kilkuset ministrantów wyjechało lub będzie wyjeżdżać na swój zorganizowany wypoczynek. W tym roku było wielkie zainteresowanie rekolekcjami, więc nic dziwnego, że niektóre turnusy błyskawicznie się zapełnimy.

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam dzielne kadry rekolekcyjne z pierwszego turnusu ?

Tłem niech staną się zdjęcia wybrane z Kalnej od diakona Piotra Literskiego ?

 

Kalna koło Żywca – klasy młodsze szkoły podstawowej

Dk. Piotr Literski

Ks. Marcin Zawojak

Kl. Adam Zając

Kl. Krystian Salewski

Kl. Mateusz Nal

Kl. Tomasz Kabała

 

Brenna Ośrodek „Tabor” – od 5 klasy szkoły podstawowej

Ks. Karol Faj

An. Adam Dyrda

An. Piotr Szymczyk

An. Tomasz Wesołowski

An. Jakub orłowski

An. Mateusz Wacławski

 

Brenna Ośrodek „Tabor” – od 8 klasy szkoły podstawowej

Ks. Piotr Lewandowski

Kl. Mateusz Raczek

Kl. Kacper Frukacz

An. Konrad Brzyski

An. Adam Palka

Intencje na miesiąc lipiec

Posługa modlitwy to posługa miłości. Ta forma codziennej troski kieruje nas szczególnie ku ludziom potrzebujących duchowego pokrzepienia i obecności.
W lipcu jako Diakonia Modlitwy:

  1. Módlmy się za papieża Franciszka, papieża seniora Benedykta i wszystkich pasterzy Kościoła.
  2. Módlmy się za rolników, sadowników i wszystkich żyjących z płodów ziemi.
  3. Módlmy się za cierpiących z powodu wojen i prześladowań na całym świecie.

Zmiany na stronie

Witajcie!

Niektórzy z Was w ostatnim czasie mogli mieć obawy o naszą stronę dmak.info - zmieniła ona swój wygląd i funkcjonalności. A będzie tego jeszcze znacznie więcej. Po prostu trwają zaawansowane prace związane z jej aktualizacją. Pragniemy dostosować ją do najnowszych standardów. Chcemy, by tak samo dobrze przeglądało się ją na komputerze stacjonarnym jak na tablecie czy smartfonie. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie w pełni służyła wszystkim ministrantom naszej archidiecezji.

 

Aktualnie udało się przenieść wszystkie treści ze  „starej” strony www. Teraz musimy zająć się kwestiami merytorycznymi. Dajcie nam jeszcze trochę czasu…

Niemniej zapraszamy do śledzenia pojawiających się newsów i wiadomości….

 

Wakacyjnie pozdrawiamy!

 

przebudowa stronyREDAKCJA DMAK

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.