DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Aktualności

Z życia DMAK

Weryfikacja kandydatów przed ustanowieniem

Weryfikacja kandydatów na animatorów kursu jesień 2022 – 2023

 

Kandydatów na animatorów, z kursu jesień 2022 - 2023 – po rocznym okresie próby – zapraszamy na egzamin - weryfikację w sobotę  21 października 2023 r. o godz. 16.00 do Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach (ul. Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska). Czas trwania spotkania ok. 1,5 godziny.

 

Na egzamin obowiązuje materiał ze strony Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej www.dmak.info z działów: Liturgia, Twoje ABC. Należy powtórzyć także treści z wykładów. Na egzamin kandydaci przywożą ze sobą długopis. Po egzaminie można nabyć krzyże dla animatorów.

 

Aby weryfikacja odbyła się sprawnie, prosimy aby wcześniej kandydaci dostarczyli LISTOWNIE (najlepiej listem poleconym) odpowiednie dokumenty na adres:
Ks. Cezariusz Wala ul. Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska.

 

Najpóźniej do 10 października br. prosimy przesłać:

- pozytywną opinię od księdza proboszcza lub księdza opiekuna z parafii

- uzupełnioną roczną kartę formacyjną. Karta powinna zawierać podpisy zarówno z działań parafialnych, dekanalnych jak i formacji diecezjalnej

- zdjęcie legitymacyjne

- pisemną informację o podjętych działaniach w swojej parafii jako kandydata na

animatora

- pisemną wypowiedź dlaczego kandydat chce zostać animatorem?

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów

 

Ze względu na to, że w wielu dekanatach nie odbyły się jeszcze spotkania księży oraz z powodu wielu zmian na stanowiskach dekanalnych duszpasterzy ministrantów odwołujemy spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Ministrantów, zaplanowane na sobotę 13 września.

 

Księży Dziekanów lub wybranych nowych opiekunów dekanalnych prosimy o informację do Duszpasterstwa Ministrantów najlepiej na adres e-mail: cezariusz.wala@katowicka.pl

 

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów planujemy na wiosnę 2024 r.

 

 

 

 

 

 

Intencje Diakonii Modlitwy na miesiąc wrzesień

Na początku nowego roku szkolnego i formacyjnego zwróćmy się do Dobrego Boga, prosząc szczególnie w następujących intencjach:

- Prośmy za duszpasterzy ministrantów rozpoczynających posługę w nowych parafiach, aby swoim zaangażowaniem i świadectwem życia prowadzili innych do autentycznej służby przy ołtarzu i w życiu codziennym.


- Prośmy o dobre owoce wakacyjnych rekolekcji ministranckich i powakacyjnej pielgrzymki.


- Prośmy o wszelkie potrzebne łaski dla uczniów i nauczycieli na początku roku szkolnego.

 

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów PROGRAM

Powakacyjna

PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW
do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach

poniedziałek 28 sierpnia 2023 r.

 

Program pielgrzymki:

Od 8.30 – przed katedrą: konkursy i zabawy, możliwość zgłoszenia przybywających grup w punkcie informacji oraz zobaczenia Katowic z dachu katedry i zwiedzania Panteonu Górnośląskiego

 

10.30Rozpoczęcie pielgrzymki w katedrze Chrystusa Króla: zawiązanie wspólnoty, konferencja ks. Pawła Gajdy, Adoracja Najświętszego Sakramentu,  okazja do spowiedzi świętej, bieżące ogłoszenia.

 

12.00 – Uroczysta EUCHARYSTIA pod przewodnictwem  arcybiskupa Adriana Galbasa.

 

13.30ŚWIĘTOWANIE na placu przy katedrze. W programie m.in.: dmuchańce: tor przeszkód extreme, byk – rodeo, Coloseum. Specjalna strefa gier z animacjami integracyjnymi: alkogogle, koło przyjaźni, symulator lotu, czyli żyroskop 3G. Wiele atrakcji dla ministrantów, a wśród nich wyjątkowe konkursy z Księgarnią św. Jacka i „Małym Gościem Niedzielnym”. Na wszystkich ministrantów czeka poczęstunek:  wata cukrowa i pop – corn oraz drożdżówka i napój

 

Ok. 15.00 – Rozwiązanie konkursów oraz losowanie nagród wśród uczestników

 

 

K O N K U R S Y

 

„Mały Gość Niedzielny”

Każdy kto przy katedrze w dniu pielgrzymki kupi wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”,  otrzyma specjalny kupon, dzięki któremu weźmie udział w losowaniu cennych nagród między innymi smartfona oraz torby sportowej ufundowanego przez „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Księgarnia św. Jacka

Każdy kto dokona zakupów w dniu pielgrzymki w Księgarni św. Jacka za min. 10 zł.  weźmie udział w losowaniu wysokiej klasy słuchawek oraz nagród ufundowanych przez Księgarnię św. Jacka i Wydział Duszpasterstwa

 

 

Pomoc techniczna na pielgrzymce

Pielgrzymka ministrantów - pomoc techniczna

 

Pielgrzymka służby liturgicznej do katedry w Katowicach już 28 sierpnia br. Jak co roku spodziewamy się bardzo wielu ministrantów i mnóstwo dla nich atrakcji. Aby wszystko było dobrze przygotowane potrzeba wielu ministrantów do pomocy w tzw. „Pomocy technicznej”.

Jeśli jesteś kandydatem na animatora, animatorem lub starszym ministrantem, to zapraszam Cię do pomocy przy diecezjalnej pielgrzymce. Możesz zapisać się na jedną lub więcej funkcji.

 

Zapraszam do pomocy i serdecznie pozdrawiam!

Ks. Cezariusz Wala
Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów

 

A formularz zapisów znajdziesz pod poniższym linkiem ?

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRp2Yydt4qLGeyEZJ07xS6L-SQgSHxYTUStv5Iy4YsY0t-2A/viewform?fbclid=IwAR09cL-rwoubzN7u8lATi2tNMsfsmJtxi-mw6jHmG_61yJSDAt3z-XIGEQo

 

 

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Linki

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.