DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

wiadomości DMAK

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów 31 sierpnia!

 

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry

Służbę liturgiczną naszej archidiecezji zapraszamy na powakacyjną pielgrzymkę ministrantów, która planowana jest na środę 31 sierpnia br.

Tradycyjnie odbędzie się ona w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Rozpoczynamy o godz. 10.00. Rezerwujcie czas i przybywajcie licznie!

Szczegóły już wkrótce!

 

 

Rekolekcje wakacyjne START!

Wakacyjne rekolekcje – turnus pierwszy

 

Rekolekcje trwają na całego! Jak co roku kilkuset ministrantów wyjechało lub będzie wyjeżdżać na swój zorganizowany wypoczynek. W tym roku było wielkie zainteresowanie rekolekcjami, więc nic dziwnego, że niektóre turnusy błyskawicznie się zapełnimy.

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam dzielne kadry rekolekcyjne z pierwszego turnusu ?

Tłem niech staną się zdjęcia wybrane z Kalnej od diakona Piotra Literskiego ?

 

Kalna koło Żywca – klasy młodsze szkoły podstawowej

Dk. Piotr Literski

Ks. Marcin Zawojak

Kl. Adam Zając

Kl. Krystian Salewski

Kl. Mateusz Nal

Kl. Tomasz Kabała

 

Brenna Ośrodek „Tabor” – od 5 klasy szkoły podstawowej

Ks. Karol Faj

An. Adam Dyrda

An. Piotr Szymczyk

An. Tomasz Wesołowski

An. Jakub orłowski

An. Mateusz Wacławski

 

Brenna Ośrodek „Tabor” – od 8 klasy szkoły podstawowej

Ks. Piotr Lewandowski

Kl. Mateusz Raczek

Kl. Kacper Frukacz

An. Konrad Brzyski

An. Adam Palka

Intencje na miesiąc lipiec

Posługa modlitwy to posługa miłości. Ta forma codziennej troski kieruje nas szczególnie ku ludziom potrzebujących duchowego pokrzepienia i obecności.
W lipcu jako Diakonia Modlitwy:

  1. Módlmy się za papieża Franciszka, papieża seniora Benedykta i wszystkich pasterzy Kościoła.
  2. Módlmy się za rolników, sadowników i wszystkich żyjących z płodów ziemi.
  3. Módlmy się za cierpiących z powodu wojen i prześladowań na całym świecie.

Zmiany na stronie

Witajcie!

Niektórzy z Was w ostatnim czasie mogli mieć obawy o naszą stronę dmak.info - zmieniła ona swój wygląd i funkcjonalności. A będzie tego jeszcze znacznie więcej. Po prostu trwają zaawansowane prace związane z jej aktualizacją. Pragniemy dostosować ją do najnowszych standardów. Chcemy, by tak samo dobrze przeglądało się ją na komputerze stacjonarnym jak na tablecie czy smartfonie. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie w pełni służyła wszystkim ministrantom naszej archidiecezji.

 

Aktualnie udało się przenieść wszystkie treści ze  „starej” strony www. Teraz musimy zająć się kwestiami merytorycznymi. Dajcie nam jeszcze trochę czasu…

Niemniej zapraszamy do śledzenia pojawiających się newsów i wiadomości….

 

Wakacyjnie pozdrawiamy!

 

przebudowa stronyREDAKCJA DMAK

Mamy zwycięzców w kategorii 'Lektor starszy'

Ostatni etap Archidiecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w piłce nożnej halowej w kategorii „lektor starszy” odbył się dnia 2 kwietnia 2022 r. na Hali MOSiRu w Tychach.

 

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które wcześniej zwyciężyły w rozgrywkach dekanalnych. Po zaciętych i pełnych emocji meczach finalistami zostali: III miejsce: parafia NSPJ z Wyr, II miejsce: parafia św. Anny z Świerklan, I miejsce: parafia Matki Boskiej Szkaplerznej z Imielina. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dominik Krakowczyk z parafii św. Anny w Świerklanach, natomiast najlepszym strzelcem Dominik Kaletka z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej z Imielina. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy Organizatorom turnieju na czele z ks. Mateuszem. Dziękujemy za życzliwość dyrekcji i pracownikom MOSiRu w Tychach. Zwycięscy pojadą reprezentować ministrantów naszej archidiecezji podczas XVII Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej halowej o Puchar „KnC”, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach 27 – 28 czerwca. Mistrzostwa będą odbywały się jednocześnie w 14 lokalizacjach na terenie miasta Kołobrzeg oraz gmin: Kołobrzeg (w miejscowościach Budzistowo, Grzybowo i Dźwirzyno) i Ustronie Morskie (w miejscowości Ustronie Morskie).

 

Wielkie tegoroczne ministranckie emocje sportowe na terenie naszej archidiecezji są już za nami. Zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych życzymy sukcesów w rozgrywkach ogólnopolskich. A tych, którzy w ubiegłorocznych jesiennych rozgrywkach nie zwyciężyli w dekanatach lub teraz byli bardzo blisko awansu, zachęcamy, aby po Wielkanocy rozpoczęli intensywne treningi. Kolejna edycja turnieju w naszych dekanatach tuż po wakacjach.

 

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.