DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Redakcja

Nasz Duszpasterz

 

 

ks. Cezariusz Wala

Duszpasterz Ministrantów naszej archidiecezji, ma wiele dobrych pomysłów. Jest proboszczem w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach.

Więcej o ks. Cezariuszu przeczytasz w zakładce Struktura DMAK > Nasz Duszpasterz


 

   

Redakcja aktywna

 

 

Piotr Prasoł

Animator parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni. Uwielbia jeździć na nartach. Na stronie odpowiada za Wiadomości DMAK.

 

 

Kamil Skowroński

Animator parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince. Student trzeciego roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Interesuje się nowymi technologiami w dziedzinie elektroniki

 

 

 

Piotr Urbańczyk

Ministrant w parafii św. Jacka w Katowicach - Ochojcu. Służy przy ołtarzu od 9 lat. Interesuje się informatyką i nowinkami technologicznymi. Obecnie uczęszcza do II klasy w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych. Zajmuje się kanałem na YouTubie.

 

 

 

Patryk Maciąg

Urodził się 1 stycznia 1998 r. w Katowicach. Służbę przy Ołtarzu rozpoczął 7 maja 2010 r. Jest animatorem i psałterzystą w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta w Katowicach. Największą radość sprawia mu codzienna służba przy ołtarzu. Pracuje w drukarni. Potrafi grać ze słuchu na instrumentach klawiszowych.

 

 

 

 

Jacek Łuc

Od ośmiu lat jest ministrantem, a aktualnie kandydatem na animatora przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny u "franciszkanów" w Rybniku - Zamysłowie. Uczy się w Zespole Szkół Urszulańskich. Interesuje się wszelako pojętą biologią i medycyną. Kocha spędzać czas z naturą, szczególnie w górach

 

 

Krzysztof Gawlik

Jest z parafii św. Szczepana i posługuje jako animator w Bogucicach. Ministrantem jest od 2009 r. Interesuje się elektroniką, historią i liturgią. Na co dzień uczy się w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych

 

 

Łukasz Kucz

Kandydat na animatora w parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Uczeń klasy 1 technikum, w wolnym czasie lubi czytać książki i uprawiać sport.

 

 

 

Robert Knapik

Animator i psałterzysta parafii Nawiedzenia NMP w Brzezince. Uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach. Interesuje się liturgią, muzyką i historią.

 

 

 

Piotr Madej

Jest animatorem oraz pełni funkcję ceremoniarza w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni. Interesuje się liturgią, muzyką. Jest uczniem klasy mundurowej, więc często można spotkać go w mundurze. :D

 


 

   

Redakcja emerytowana

   

 

 

ks. Bogdan Kornek

Przez wiele lat był Duszpasterzem Ministrantów, zawsze wesoły, zawsze służy pomocą. Obecnie kapelan w szpitalu oparzeniowym w Siemianowicach.

 

 

 

 

ks. Arkadiusz Sitko

Wikariusz parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Opiekun duchowy redakcji i Diakonii Modlitwy oraz nasz stały współpracownik przy korekcie merytorycznej tekstów. Lubi niewinnie żartować :)

 

 

 

 

Marek Grzymowski

W roku 2003 zainicjował prace nad nową wersją strony i dobrał zespół redakcyjny. Do maja 2011 roku koordynował działania Wspólnoty oraz był odpowiedzialny za dział Wiadomości DMAK oraz grafikę.

 

 

 

Piotr Mitko

Przez kilkanaście lat służył w katowickiej Katedrze, następnie w Kościele Akademickim. Jest biologicznym ojcem DMAKu, którym opiekował się jako web/admin w latach 2003-12. Jego podróże rowerowe: www.piotrmitko.com

 

 

 

ks. Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy, autor wielu felietonów i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.

 

 

Damian Euzebiusz Skorupa OFM

Autor wielu artykułów na naszej stronie. Obecnie żyje w zakonie Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach.

 

 

ks. Michał Makowski

Autor wielu artykułów na naszej stronie. Przedstawiciel dekanatu chorzowskiego. Nigdy nie widzieliśmy go bez garnituru, aż do momentu kiedy wstąpił do seminarium :) Obecnie kapłan Kościoła Katolickiego.

 

 

 

 

ks. Artur Sroga

Członek Redakcji od 2008 roku, do października 2012 roku koordynator działań strony DMAK. Po maturze wstąpił do śląskiego seminarium. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk ks. abpa Wiktora Skworca 12 maja 2018 roku

 

 

 

 

Paweł Dudzik SJ

Pochodzi z Rybnika. Scholastyk aprobowany Towarzystwa Jezusowego. Autor recenzji i rozmaitych artykułów. Studiował filozofię na jezuickiej uczelni Ignatianum w Krakowie. Obecnie jest diakonem i studiuje psychologię.

 

 

 

Tomasz Adamski

Odpowiedzialny za zawartość merytoryczną strony. Autor tekstów, felietonów, rozważań. Absolwent teologii. Początkujący basista i niby-poeta, a także bloger. Miłośnik Liturgii Wielkiego Postu.

 

 

 

 

Adam Kaczmarek

Odpowiedzialny za funkcjonowanie i moderowanie Forum DMAK. Student Informatyki we Wrocławiu. Przedstawiciel dekanatu Ruda Śląska - parafia Orzegów.

 

 

 

Paweł Kabis

Webmaster i administrator. Studiował Informatykę. Wieloletni animator w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

 

 

Tomasz Giemza

Animator/Ceremoniarz w parafii św. Pawła w Zabrzu- Pawłowie. Zainteresowania to gastronomia, motoryzacja i broń biała. Na DMAKu opiekował się działem Z życia Kościoła.

 

 

 

 

Dawid Domański

Ministrant- animator w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta na osiedlu Witosa w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, w 2012 przyjęty do WŚSD w Katowicach. Stworzył wiele bannerów i grafik na naszej stronie.

 

 

 

Kamil Pyta

Animator ustanowiony w 2011 r. z parafii Świętego Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich - Michałkowicach. Uczeń klasy maturalnej (2012/13) Lubi czytać ciekawe książki oraz prasę. Zimą jeździ na nartach.

 

 

 

Michał Rosiński

Uczeń LO w Rybniku, animator i ceremoniarz parafii NSPJ w Boguszowicach Starych. Interesuje się muzyką, teatrem i liturgią. Na DMAKu opiekował się Kalendarzem liturgicznym i relacjami.

 

 

 

 

Daniel Ludwik

Animator przy parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego, lubi chodzić po górach. Na DMAKu opiekował się Kalendarzem liturgicznym.

 

 

 

Krzysztof Kokot

Uczeń 1 klasy Sltzn. Animator w parafii Ducha Świetego Chorzów. Interesuje sie elektroniką, informatyką i sportem.

 

Patryk Bończyk

Za dnia animator przy parafii pw. św. Jana Sarkandra w Bełku, nocami miłośnik astronomii. Został ministrantem w 2004 roku, a kurs animatorski ukończył w 2015 r.

 

 

 

Igor Jagieła

Uczeń klasy mundurowej mieszkający w Katowicach. Od 2011 roku ministrant w parafii św. Jacka w Katowicach - Ochojcu, kandydat na animatora. Interesuje się pożarnictwem, medycyną oraz służbami mundurowymi. Związany z redakcją DMAKu w 2018 roku.

 

 

Stanisław Łomozik

 

 

 

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.