DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Aktualności

Z życia DMAK

Zaproszenie na modlitwę przed rekolekcjami wakacyjnymi

ZAPROSZENIE

Wspólna modlitwa przed rozpoczęciem wakacji jest naszą tradycją, dlatego również i w tym roku chcemy spotkać się  w Śląskim Seminarium na modlitwie, aby jako diakonie polecać Bogu dzieło wakacyjnych rekolekcji. Będziemy chcieli razem prosić o dary Ducha Świętego  dla nas i wszystkich uczestników.

 Zapraszamy więc wszystkich księży, siostry zakonne, animatorki i animatorów, którzy będą zaangażowani w wakacyjne  rekolekcje Ministranckie, Oazowe oraz Dzieci Maryi do Wyższego Śląskiego Seminarium w Katowicach  w czwartek 15 czerwca na godzinę 19:30.

 Modlitwa diakonii przed rekolekcjami potrwa do około 20:30, a następnie spotkamy się przy wspólnym stole, aby się posilić , porozmawiać  lub ubogacić doświadczeniem.

 

IX Olimpiada Liturgiczna już w sobotę 10 czerwca!

Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę 10 czerwca o godz. 16.00, spotykamy się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach na IX Olimpiadzie Liturgicznej. Należy zabrać ze sobą długopis. Etap diecezjalny przewidziany jest w formie pisemnej w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (do 6 klasy), starsi (7 i  8 klasa) najstarsi (wszystkie klasy licealne lub technikum).

Jeżeli w dekanacie nie był przeprowadzony etap dekanalny,  można jeszcze indywidualnie zgłosić swoją kandydaturę przyjeżdżając w sobotę, by reprezentować swój dekanat.

Przypominamy, że tekstem źródłowym Olimpiady jest Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz wskazania Episkopatu Polski (Wydawnictwo Pallotinum  - Poznań 2006).

Pytania do wszystkich etapów Olimpiady Liturgicznej przygotował w tym roku, kandydat na ceremoniarza, an. Mateusz Kołodziej z parafii św. Stanisława w Bytomiu.

Za udział w Olimpiadzie Liturgicznej przewidziano cenne nagrody rzeczowe:

I miejsce - Bilet do Energylandii do wykorzystania w ciągu roku, oraz voucher do Księgarni Świętego Jacka o wartości 100 zł., słodycze

II miejsce – bilety do kina Cinema City i nagrody książkowe oraz voucher do Księgarni św. Jacka w Katowicach o wartości 100 zł.

III miejsce voucher do księgarni św. Jacka w Katowicach o wartości 50 zł. plus gadżety ministranckie.

Duszpasterstwo Ministrantów zastrzega sobie możliwość dodania nagród ze względu na większą liczbę uczestników. Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Serdecznie zapraszamy na finał!

 

Osoby dopuszczone do uroczystości ustanowienia w sobotę 24 czerwca br.

Osoby dopuszczone do uroczystości wręczenia krzyży animatorskich po rocznym okresie kandydatury

 

Kurs wiosna 2022 – 2023

Adler Paweł

Bagiński Mateusz

Bartoszek Wojciech

Bortlik Tymoteusz

Brzdęk Jakub

Bugla Grzegorz

Bugla Paweł

Bylica Piotr

Cieśla Bartłomiej

Cieśla Maciej

Cukierski Maksymilian

Czardybon Mateusz

Czopka Krzysztof

Duraj Krzysztof

Dyduch Michał

Echolc Paweł

Rkiert Kamil

Fajkis Krzysztof

Figiel Jan

Gąszczak Paweł

Glenc Kamil

Gojny Mateusz

Goldmann Kamil

Górski Piotr

Gregorczyk Natan

Grutz Michał

Hippman Konrad

Holewa Jerzy

Janic Paweł

Janulek Konrad

Kasza Jakub

Kiełkowski Paweł

Kłosek Wojciech

Kochlik Błażej

Kocur Bartosz

Konsek Kamil

Kowal Konrad

Kowalski Filip

Krawiec Tymoteusz

Krzempek Bartosz

Kubas Dominik

Kubera Kacper

Kubera Maciej

Kula Krystian

Kuś Adam

Latusik Tomasz

Lazar Bartosz

Lenart Jacek

Machowski Krzysztof

Machulec Robert

Maćkowiak Arkadiusz

Majewski Olaf

Malczyk Kamil

Marcol Marcin

Matys Łukasz

Molenda Maciej

Muller Kacper

Musiolik Artur

Niesłańczyk Adam

Nowak Franciszek

Okularczyk Kacper

Ordoń Jakub

Pająk Mateusz

Palasz Maksymilian

Pawlak Jakub

Pawlas Igor

Piechaczek Artur

Pieczka Tomasz

Piela Marek

Piontek Bartosz

Płoński Tadeusz

Podleśny Jakub

Podleśny Paweł

Pogorzelski Adam

Psik Karol

Rojek Szymon

Różycki Krzysztof

Smolnik Dawid

Staniek Adam

Staniów Mateusz

Stogniew Gabriel

Szczepański Marcin

Szczypka Szymon

Szweda Karol

Śniegula Wojciech

Termiński Szymon

Toman Filip

Trzewik Mateusz

Wicher Szymon

Winiarski Kamil

Zieleźny Kacper

 

Osoby, których nie ma na powyższej liście proszone są o kontakt z diecezjalnym duszpasterzem ministrantów ks. Cezariuszem Walą – 519 318 869.
Egzamin dodatkowy odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godz. 18.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

Wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących ustanowienia.

 

 

 

 

 

Piekary - Pielgrzymka mężczyzn

Drodzy Ministranci naszej Archidiecezji

Zbliża się pielgrzymka stanowa mężczyzn i młodzieńców do do Piekar Śląskich. Serdecznie Was zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, a także prosimy o pomoc przy organizacji tej pielgrzymki. Potrzebni są młodsi ministranci do niesienia sztandarków eucharystycznych, a także  pełnoletni animatorzy do zbierania kolekty. Osoby pragnące zaangażować się prosimy o kontakt pod numerem telefonu 785-941-934.

Rozgrywki ogólnopolskie...

Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza - mówił kiedyś św. Jan Paweł II. Dla wielu ministrantów, a także dla wielu księży, piłka nożna rzeczywiście jest ważna. Przed nami XVIII Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o Puchar KnC, które odbędą się w tym roku w Gnieźnie w dniach 26 – 27 czerwca. Ministrantów naszej archidiecezji podczas Mistrzostw Polski reprezentować będą wspólnoty ministranckie, które zwyciężyły w Mistrzostwach Ministrantów Archidiecezji Katowickiej w piłce nożnej halowej. Przypomnijmy: w kategorii „ministrant” do Gniezna pojadą ministranci z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z Orzesza, w kategorii „lektor młodszy” w pierwszej stolicy Polski i pierwszej metropolii kościelna w Polsce będzie nas reprezentować wspólnota z parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, a w kategorii „Lektor starszy” do Miasta św. Wojciecha pojadą ministranci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach. Gratulujemy naszym ministrantom właściwej postawy sportowej oraz życzymy sił w dalszych zmaganiach, dojścia do finału, który odbędzie się w Gnieźnie i szczęśliwego powrotu do naszej archidiecezji z pucharem i medalami. Wszystkich ministrantów zachęcamy do treningów w swoich parafialnych wspólnotach, bo przecież zaraz po wakacjach kolejna edycja Mistrzostw.

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Linki

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.