DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Aktualności

Z życia DMAK

Pomoc techniczna na pielgrzymce

Pielgrzymka ministrantów - pomoc techniczna

 

Pielgrzymka służby liturgicznej do katedry w Katowicach już 28 sierpnia br. Jak co roku spodziewamy się bardzo wielu ministrantów i mnóstwo dla nich atrakcji. Aby wszystko było dobrze przygotowane potrzeba wielu ministrantów do pomocy w tzw. „Pomocy technicznej”.

Jeśli jesteś kandydatem na animatora, animatorem lub starszym ministrantem, to zapraszam Cię do pomocy przy diecezjalnej pielgrzymce. Możesz zapisać się na jedną lub więcej funkcji.

 

Zapraszam do pomocy i serdecznie pozdrawiam!

Ks. Cezariusz Wala
Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów

 

A formularz zapisów znajdziesz pod poniższym linkiem ?

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRp2Yydt4qLGeyEZJ07xS6L-SQgSHxYTUStv5Iy4YsY0t-2A/viewform?fbclid=IwAR09cL-rwoubzN7u8lATi2tNMsfsmJtxi-mw6jHmG_61yJSDAt3z-XIGEQo

 

 

Zapraszamy do Diakonii Muzycznej na pielgrzymce ministrantów

Króluj Nam Chryste!

Drodzy ministranci, już w tym miesiącu, 28 sierpnia, odbędzie się tradycyjna powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katowickiej archikatedry. Wszystkich chętnych zaangażować się muzycznie w to wydarzenie przez śpiew w scholi zapraszam do zapisu przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd36fh7faxgnz4VW3Z8KQ3sXnQjB1uuzOrKQdh9uIUjUK5htQ/viewform?usp=sf_link

Formularz będzie dostępny do 15 sierpnia

Do zobaczenia!
Moderator Diakonii Muzycznej
Jakub Niedziela 

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów - zapowiedź

Pielgrzymka ministrantów do katedry

 

Serdecznie zapraszamy ministrantów na powakacyjną Pielgrzymkę Służby Liturgicznej Archidiecezji Katowickiej do Katedry Chrystusa Króla, która odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia br.

 

Oficjalnie startujemy o godz. 10.00, niemniej na wcześniej przybywających będą czekały rozmaite atrakcje, o których wkrótce dokładnie napiszemy...

 

Rezerwujmy sobie czas, planujmy wspólne ministranckie eskapady, informujmy innych kolegów ministrantów….

 

Będzie się działo!

Intencje Diakonii Modlitwy na wakacje

Z papieskiej audiencji ogólnej:

„W cyklu katechez o gorliwości apostolskiej dziś udajemy się do Oceanii. Wiara w Chrystusa, którą przyniosło na te ziemie wielu emigrantów z Europy, szybko się tam zakorzeniła
i przyniosła obfite owoce. Przykładem tego jest niezwykła zakonnica, św. Mary MacKillop, która założyła zgromadzenie Sióstr św. Józefa od Najświętszego Serca. […]Mary miała wielką wiarę w Bożą Opatrzność: była pewna, że w każdej sytuacji Bóg zapewnia pomoc. Wśród przeciwności losu „nauczyła się miłować krzyż”. Niech misyjny przykład św. Mary MacKillop, jej twórcza odpowiedź na potrzeby ówczesnego Kościoła i jej zaangażowanie w integralną formację ludzi młodych inspirują nas także dzisiaj, byśmy byli zaczynem Ewangelii w naszych szybko zmieniających się społeczeństwach.”

 

Zachęceni słowami papieża i przykładem świętych, módlmy się wytrwale:

  1. Za abpa Adriana i abpa seniora Wiktora, aby z ufnością złożoną w Bożej Opatrzności wchodzili w nowe posługi i role w Kościele.
  2. Za wszystkich posługujących podczas rekolekcji wakacyjnych. Niech swoją postawą potrafią dawać autentyczne świadectwo bliskości Boga.

Ustanowienie animatorów - wiosna 2023

Już w najbliższą sobotę 24 czerwca br. w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędzie się ustanowienie nowych animatorów archidiecezji katowickiej i przyjęcie ministrantów na roczny okres kandydatury.

 

Od godz. 8.00 możliwość przyjazdu kandydatów do parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach (ul. Tunkla 2, 41-707). Swoje rzeczy zostawiamy w Domu Katechetycznym (biały budynek).

 

8.45 – obowiązkowa próba w kościele dla osób, które otrzymają krzyże oraz tych, którzy rozpoczynają roczny okres kandydatury. Pamiętajmy o punktualnym przybyciu. Rodzice, księża i osoby towarzyszące mogą poczekać w kawiarence, która będzie usytuowana w Ochronce Parafialnej przy parkingu.

 

11.00 – Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca z ustanowieniem nowych animatorów i przyjęciem kandydatów do tej posługi.

 

Obecnych kapłanów zapraszamy do koncelebry (księża przywożą swoje alby i czerwone stuły. Kapłani mogą ubierać się do Mszy świętej w kościele w kaplicy Sakramentu Pokuty i ustawiać się w procesji wejścia. Animatorzy i kandydaci zabierają alby i czerwone pasy i przebierają się po próbie w Domu Katechetycznym).

 

Ministrantów przyjeżdżających z parafii prosimy o zabranie strojów liturgicznych. Po Eucharystii przewidziane jest wspólne zdjęcie z Arcybiskupem (najpierw osoby, które otrzymały krzyże, następnie osoby stające się kandydatami do posługi animatorów).

 

Ministranci proszeni są, by skorzystali wcześniej w parafii z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Gdyby ktoś nie zdążył, to okazja do spowiedzi będzie od 8.00 do 8.40 w domu katechetycznym na I piętrze obok kaplicy.

 

Kandydaci niech pamiętają o odświętnym ubiorze i zaproszeniu kapłanów, ministrantów i swoich bliskich na tą uroczystość.

 

Przy stoisku znajdującym się w Ochronce, będzie możliwość:

– zakupienia krzyży dla animatorów, które zostaną poświęcone podczas Eucharystii

– zamówienia zdjęcia grupowego z Arcybiskupem (duży format fotografii, wraz z wysyłką pocztową pod wskazany adres),

– podbicia karty formacyjnej

– nabycia materiałów ministranckich

 

Zapraszamy do Kochłowic!

 

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Linki

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.