DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Aktualności

Z życia DMAK

Asysta na Ustanowieniu Animatorów Ministrantów

Za tydzień w sobotę 24 czerwca br., w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach, odbędzie się ustanowienie animatorów ministrantów oraz przyjęcie kandydatów  na  roczny okres próby. Osoby chętne do pełnienia posług podczas Eucharystii zapraszamy do zgłoszenia się przez poniższy formularz:

https://forms.gle/voRcTL9KGEJpecgt8

Serdecznie zapraszamy!

 

Intencje Diakonii Modlitwy

W czerwcu zwróćmy się do Boga, polecając następujące intencje:

  1. Módlmy się za papieża Franciszka, aby w zdrowiu mógł nadal przewodzić Kościołowi.
  2. Módlmy się za kandydatów na animatorów, aby w posłaniu, które otrzymają, usłyszeli głos samego Chrystusa.
  3. Módlmy się polecając sprawę wakacyjnych rekolekcji DMAK, aby stały się dla wielu czasem autentycznego wzrostu.

Ingres Arcybiskupa - Służba Liturgiczna zaproszona!

Ingres Arcybiskupa Adriana Galbasa

 

W środę 31 maja br. Nuncjatura Apostolska w Warszawie podała do wiadomości decyzję Ojca Świętego Franciszka o przyjęciu rezygnacji abp. Wiktora Skworca z urzędu biskupa diecezjalnego archidiecezji katowickiej, co stało się w związku z osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. Tym samym, na mocy wcześniejszych decyzji papieża Franciszka, Arcybiskup koadiutor Adrian Galbas został kolejnym biskupem w Katowicach.

Jako ministranci – służba liturgiczna naszej diecezji jesteśmy zaproszeni na Ingres arcybiskupa do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Odbędzie się on w sobotę 17 czerwca o godzinie 11.00.

Możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu na dwa sposoby:

  1. W stroju liturgicznym w kaplicy Jana Pawła II razem z innymi ministrantami z diecezji (zabieramy strój liturgiczny i przebieramy się na miejscu w kaplicy)
  2. W garniturze pełniąc posługi przed i po ceremonii

10 osób – ubieranie biskupów w kurii
20osób – rozdawanie książeczek

5 osób – rozprowadzanie VIPów w katedrze

Osoby, które chcą pełnić posługi wymienione w punkcie 2. Proszone są o zgłoszenie na adres: cezariusz.wala@katowicka.pl podając swoje imię i nazwisko, parafię oraz numer telefonu.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału, przekażcie to innym ministrantom!

 

 

Zaproszenie na modlitwę przed rekolekcjami wakacyjnymi

ZAPROSZENIE

Wspólna modlitwa przed rozpoczęciem wakacji jest naszą tradycją, dlatego również i w tym roku chcemy spotkać się  w Śląskim Seminarium na modlitwie, aby jako diakonie polecać Bogu dzieło wakacyjnych rekolekcji. Będziemy chcieli razem prosić o dary Ducha Świętego  dla nas i wszystkich uczestników.

 Zapraszamy więc wszystkich księży, siostry zakonne, animatorki i animatorów, którzy będą zaangażowani w wakacyjne  rekolekcje Ministranckie, Oazowe oraz Dzieci Maryi do Wyższego Śląskiego Seminarium w Katowicach  w czwartek 15 czerwca na godzinę 19:30.

 Modlitwa diakonii przed rekolekcjami potrwa do około 20:30, a następnie spotkamy się przy wspólnym stole, aby się posilić , porozmawiać  lub ubogacić doświadczeniem.

 

IX Olimpiada Liturgiczna już w sobotę 10 czerwca!

Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę 10 czerwca o godz. 16.00, spotykamy się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach na IX Olimpiadzie Liturgicznej. Należy zabrać ze sobą długopis. Etap diecezjalny przewidziany jest w formie pisemnej w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (do 6 klasy), starsi (7 i  8 klasa) najstarsi (wszystkie klasy licealne lub technikum).

Jeżeli w dekanacie nie był przeprowadzony etap dekanalny,  można jeszcze indywidualnie zgłosić swoją kandydaturę przyjeżdżając w sobotę, by reprezentować swój dekanat.

Przypominamy, że tekstem źródłowym Olimpiady jest Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz wskazania Episkopatu Polski (Wydawnictwo Pallotinum  - Poznań 2006).

Pytania do wszystkich etapów Olimpiady Liturgicznej przygotował w tym roku, kandydat na ceremoniarza, an. Mateusz Kołodziej z parafii św. Stanisława w Bytomiu.

Za udział w Olimpiadzie Liturgicznej przewidziano cenne nagrody rzeczowe:

I miejsce - Bilet do Energylandii do wykorzystania w ciągu roku, oraz voucher do Księgarni Świętego Jacka o wartości 100 zł., słodycze

II miejsce – bilety do kina Cinema City i nagrody książkowe oraz voucher do Księgarni św. Jacka w Katowicach o wartości 100 zł.

III miejsce voucher do księgarni św. Jacka w Katowicach o wartości 50 zł. plus gadżety ministranckie.

Duszpasterstwo Ministrantów zastrzega sobie możliwość dodania nagród ze względu na większą liczbę uczestników. Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Serdecznie zapraszamy na finał!

 

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Linki

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.