DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

DUSZPASTERSTWO MINISTRANTÓW ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Aktualności

Z życia DMAK

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów z Arcybiskupem

W poniedziałek 6 listopada br. o godz. 16.00 w Sali kapitulnej Kurii Metropolitalnej w Katowicach odbędzie się spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów z Arcybiskupem Adrianem Galbasem.

 

Niektórzy dekanalni duszpasterze ministrantów sprawują ją po raz pierwszy, a inni pełnią ją już przez wiele lat. Dziękujemy im za to!

 

Na spotkaniu poniedziałkowym spotkaniu oprócz ważnych ogłoszeń związanych z działaniem duszpasterstwa ministrantów w diecezji m.in. rozgrywkami w piłce nożnej, Adwentowym Dniem Skupienia, Kolędowaniem ministrantów w Panewnikach i in., będzie okazja do podzielenia się swoimi inicjatywami realizowanymi lub planowanymi w dekanatach.

 

Dekanalnym Duszpasterzom dziękujemy za wszelką pomoc i współpracę. Wyrażamy także wielką wdzięczność Tym, którzy w minionych latach pełnili tą posługę.

 

DMAK na Instagramie!

DMAK na Instagramie!

Serdecznie zapraszamy Służbę Liturgiczną na oficjalne konto Duszpasterstwa Ministrantów naszej archidiecezji na Instagramie. Wystarczy wpisać: ministranci.dmak i gotowe!

 

Można zobaczyć zdjęcia z turnusów rekolekcji wakacyjnych oraz kursów animatorskich. Znajdziemy relacje z ustanowień nowych animatorów, rozmaitych spotkań czy  wielu innych ciekawych wydarzeń związanych z naszą wspólnotą ministrancką. Posiadaliśmy kiedyś inne konto, gdzie znalazł się niezły 'kawał historii' życia ministrantów, ale niestety zostało utracone. Zatem budujemy społeczność na nowo :-)

 

Serdecznie zapraszamy na ministranci.dmak :-)

 

 

 

Intencje Diakonii Modlitwy na miesiąc październik

Maryjo, Matko Boża i nasza Matko, w październiku, miesiącu, w którym szczególnie zapraszasz nas, byśmy razem z Tobą rozważali tajemnice życia i dzieła Chrystusa, pragniemy za Twoim wstawiennictwem modlić się w bliskich nam intencjach:

 

  1. Polecajmy wszystkich ludzi, którzy w skutek działań wojennych muszą opuszczać swoje domy, abyśmy jako uczniowie Chrystusa, potrafili dostrzec w nich Jego oblicze.
  2. Polecajmy naszą ojczyznę, Polskę, aby stawała się przestrzenią budowania jedności i miłości wzajemnej.
  3. Módlmy się o dar Życia Wiecznego dla zmarłego niedawno abpa Stanisława Szymeckiego (urodzonego w Katowicach metropolity białostockiego; wcześniej śląskiego duszpasterza i rektora Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie).

Serdecznie zapraszamy do modlitwy!

Weryfikacja kandydatów przed ustanowieniem

Weryfikacja kandydatów na animatorów kursu jesień 2022 – 2023

 

Kandydatów na animatorów, z kursu jesień 2022 - 2023 – po rocznym okresie próby – zapraszamy na egzamin - weryfikację w sobotę  21 października 2023 r. o godz. 16.00 do Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach (ul. Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska). Czas trwania spotkania ok. 1,5 godziny.

 

Na egzamin obowiązuje materiał ze strony Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej www.dmak.info z działów: Liturgia, Twoje ABC. Należy powtórzyć także treści z wykładów. Na egzamin kandydaci przywożą ze sobą długopis. Po egzaminie można nabyć krzyże dla animatorów.

 

Aby weryfikacja odbyła się sprawnie, prosimy aby wcześniej kandydaci dostarczyli LISTOWNIE (najlepiej listem poleconym) odpowiednie dokumenty na adres:
Ks. Cezariusz Wala ul. Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska.

 

Najpóźniej do 10 października br. prosimy przesłać:

- pozytywną opinię od księdza proboszcza lub księdza opiekuna z parafii

- uzupełnioną roczną kartę formacyjną. Karta powinna zawierać podpisy zarówno z działań parafialnych, dekanalnych jak i formacji diecezjalnej

- zdjęcie legitymacyjne

- pisemną informację o podjętych działaniach w swojej parafii jako kandydata na

animatora

- pisemną wypowiedź dlaczego kandydat chce zostać animatorem?

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów

 

Ze względu na to, że w wielu dekanatach nie odbyły się jeszcze spotkania księży oraz z powodu wielu zmian na stanowiskach dekanalnych duszpasterzy ministrantów odwołujemy spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Ministrantów, zaplanowane na sobotę 13 września.

 

Księży Dziekanów lub wybranych nowych opiekunów dekanalnych prosimy o informację do Duszpasterstwa Ministrantów najlepiej na adres e-mail: cezariusz.wala@katowicka.pl

 

Spotkanie dekanalnych duszpasterzy ministrantów planujemy na wiosnę 2024 r.

 

 

 

 

 

 

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Linki

Facebook
Instagram

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, siedziba: Ruda Śląska 41-707, ul.Tunkla 2.